Gry i telefony
Jak spędzać wolny czas

Archiwum kategorii ‘Wady i zalety’

Zmiana technologii

22 listopada 2014

Zmiana technologii Nie da się ukryć, że w odniesieniu do pewnych produktów i urządzeń, współczesna technologia pędzi do przodu w ogromnym tempie i tym samym z miesiąca na miesiąc na rynku mamy do czynienia z pewnymi nowościami. Między innymi tak właśnie jest w przypadku, gdy mówimy o telefonach komórkowych. Firmy, które zajmują się produkowaniem tychże urządzeń, starają się w jak najkrótszych odstępach czasu wypuszczać na rynek różne nowości. Chodzi oczywiście o to, aby być o krok przed konkurencją, o rozgłos, o to, aby media pisały i mówiły o nowościach tej, a nie innej firmy. W tym miejscu warto również zapytać nie tylko o zalety, ale także o wady nowych technologii. Nie ma, bowiem żadnych wątpliwości, iż najnowsze technologie dotyczące telefonów komórkowych mają swoje zalety, a nawet mają ich bardzo wiele, ale mają również swoje wady. Najnowocześniejsze modele telefonów komórkowych to urządzenia pozwalające nie tylko na łączenie się z dowolną osobą oraz wysyłanie i odbieranie wiadomości SMS, ale na znacznie więcej. To rozbudowane urządzenia pozwalające łączyć się z internetem, spełniające funkcje aparatu fotograficznego, kamery, a nawet pozwalające sterować różnymi innymi urządzeniami w domu czy też w innym miejscu.

Kategorie: Producenci i modele, Wady i zalety | Tagi: , ,

Smartfon dla dziecka?

15 listopada 2014

Smartfon dla dziecka? Można się tylko zastanowić, jaki telefon kupić dziecku, czy ma to być „wypasiony” smartfony” czy może telefon tradycyjny, który może nie wykonuje super zdjęć, ale jest odporny na zniszczenie i posiada wydajną baterię? Odpowiedź może wydawać się prosta – przecież kupując dziecku telefon, głównym założeniem było to, by być z nim w kontakcie, a nie by dziecko traktowało go jak zabawkę. Idąc w tym kierunku, można kupić wiele prostszych modeli ze stajni Nokii, albo Samsunga. Jednak nie można zapominać, że wiele nowych telefonów z ekranem dotykowym posiadają zainstalowane funkcje, które mogą służyć do stałego monitorowania dziecka, tego gdzie się znajduje. Jest to bardzo ważna funkcja mając na uwadze bezpieczeństwo dziecka. Jaki więc kupić telefon dla swojej pociechy? Odpowiedź nie jest prosta i tak naprawdę wszystko zależy od rodziców dziecka, którzy muszą sobie odpowiedzieć, czego potrzebuje ich dziecko i czego oni oczekują od tego urządzenia. Warto kupić dziecku telefon, współcześnie, bowiem świat jest pełen zagrożeń, co powoduje, że należy być z pociechom w stałym kontakcie, a to właśnie umożliwia nam telefon.

Kategorie: Wady i zalety | Tagi: , ,

Telefon klasyczny nie jest zły

5 listopada 2014

Producenci oraz sprzedawcy usiłują nas przekonać, że telefony dotykowe są najlepsze na świecie i bez nich nie damy radę przeżyć. Telefony komórkowe tradycyjne, z fizyczną klawiaturą są przedstawiane, jako przeżytek, który musi zostać być wycofany. W sklepach oraz u operatorów, co raz trudniej można znaleźć telefony klasyczne. Jeśli zresztą już się telefon klasyczny znajdzie, to są to najprostsze telefony, bez możliwości wykonywania zdjęć, bez możliwości wysłania MMS czy tez połączenia z siecią internetową. A przecież e naszym społeczeństwie jest wiele osób, które nie pragną wejść w posiadanie telefonu dotykowego. Oni nie potrzebują małego komputera w kieszeni, ale zwykłego telefonu, prostego w obsłudze, którego bateria wytrzyma, co najmniej tydzień. Można mieć wrażenie, że producenci telefonów komórkowych zapomnieli o tych ludziach. Nie szanują ich zmuszając do kupienia telefonu, który trzeba będzie przechowywać w futerale i którego za boga nie będzie można używać, bo bateria wytrzymuje zaledwie jeden dzień. Miłośnikom telefonów komórkowych starego typu pozostaje jedynie albo przekonanie się do telefonów nowoczesnych z ekranem dotykowym, bądź też zakup telefonów z drugiej ręki.

Kategorie: Wady i zalety | Tagi: , ,

Nieco inna nazwa

21 października 2014

Nieco inna nazwa Wydawać by się mogło, że telefon komórkowy, to telefon i de facto tak jest. W naszej rzeczywistości jednakże obecnie funkcjonują także inne nazwy jak chociażby smartfony czy też iphony. Oczywiście na pierwszy rzut oka jest to również telefon komórkowy, aczkolwiek od typowej komórki różnią się pewnymi detalami. Smartfon nie jest, bowiem niczym innym jak połączeniem telefonu komórkowego wraz z kieszonkowym komputerem. Jest to, zatem doskonałe urządzenie do mobilnej pracy. Iphone to urządzenie firmy Apple i de facto jest to również smartfon. Różne nazwy, ale podobna funkcja. Z jednej strony na pewno trzeba, więc powiedzieć o pewnym prestiżu, jaki smartfony mają na rynku. Nazwa telefony komórkowe nie jest już, bowiem tak chwytliwa, a smartfon na pewno. Czy mamy jeszcze na rynku dostępne zwykłe telefony komórkowe? Zasadniczo tak, ale na pewno nie są one już tak nowoczesne i tym samym na pewno nie cieszą się dużym powodzeniem. Dzisiaj telefon komórkowy jest urządzeniem, które służy nie tylko do wykonywania połączeń głosowych. Można nawet powiedzieć, że ta funkcja jest jedną z wielu i przez wielu ludzi na pewno nie jest ona traktowana, jako główna funkcja telefonów komórkowych. Tym samym sama nazwa telefonu komórkowego nieco traci na znaczeniu. Dlatego też koniecznością było stworzenie nowej nazwy dla nowego typu urządzeń. W ten właśnie sposób powstały nazwy smartfon czy też iphone.

Kategorie: Wady i zalety | Tagi: , ,

« Poprzednie