Gry i telefony
Jak spędzać wolny czas

Telefon klasyczny nie jest zły

5 listopada 2014

Producenci oraz sprzedawcy usiłują nas przekonać, że telefony dotykowe są najlepsze na świecie i bez nich nie damy radę przeżyć. Telefony komórkowe tradycyjne, z fizyczną klawiaturą są przedstawiane, jako przeżytek, który musi zostać być wycofany. W sklepach oraz u operatorów, co raz trudniej można znaleźć telefony klasyczne. Jeśli zresztą już się telefon klasyczny znajdzie, to są to najprostsze telefony, bez możliwości wykonywania zdjęć, bez możliwości wysłania MMS czy tez połączenia z siecią internetową. A przecież e naszym społeczeństwie jest wiele osób, które nie pragną wejść w posiadanie telefonu dotykowego. Oni nie potrzebują małego komputera w kieszeni, ale zwykłego telefonu, prostego w obsłudze, którego bateria wytrzyma, co najmniej tydzień. Można mieć wrażenie, że producenci telefonów komórkowych zapomnieli o tych ludziach. Nie szanują ich zmuszając do kupienia telefonu, który trzeba będzie przechowywać w futerale i którego za boga nie będzie można używać, bo bateria wytrzymuje zaledwie jeden dzień. Miłośnikom telefonów komórkowych starego typu pozostaje jedynie albo przekonanie się do telefonów nowoczesnych z ekranem dotykowym, bądź też zakup telefonów z drugiej ręki.

Kategorie: Wady i zalety | Tagi: , ,

LG G3

2 listopada 2014

LG G3 Można się zastanawiać, czy będzie to telefon łatwy w użytkowaniu, ale już pierwszy kontakt pokazuje, że tak. Obsługiwać można za pomocą jednej ręki. Jednak po zachwycie ekranem przychodzi pierwsze rozczarowanie, – jakość wykonania samej obudowy nie jest zbyt dobre, dostaje się telefon w dość tandetnej obudowie. Wprawdzie obudowa ma imitować aluminium, ale pierwszy dotyk rozczarowuje. Układ przycisków jest podobny jak w LG G2. Trzeba jednak powiedzieć, że same przyciski są lepiej wykonane niż w poprzedniku i do ich obsługi nie potrzeba używania tak wielkiej siły. Telefon posiada dość dobry aparat fotograficzny, który w dziennym świetle wykonuje całkiem dobre zdjęcia. Telefon ma zainstalowany Android w najnowszej wersji 4.4 KikKat. Nakładka zainstalowana przez producenta jest całkiem niezła, może wygląda płasko, ale ergonomia jest poprawna. Producent do każdego telefonu dostarcza świetne etui QuickCircle, ma on niewielki otwór, dzięki którym można uruchamiać niektóre aplikacje, lub sprawdzać stan telefonu. Jest to na pewno bardzo ciekawy telefon, który jakością odpowiada smartfonom z najwyższej półki, a do tego jego cena jest bardzo atrakcyjna. Telefon ten cieszy się bardzo dobrą opinią pośród internautów i nie ma w tym nic dziwnego albowiem są one solidnie wykonane, a dodatkowo cieszą się także wielką nowoczesnością i innowacyjnością, co powoduje, ze naprawdę warto je wybrać.

Kategorie: Producenci i modele | Tagi: , ,

Jak kupić tani telefon

15 października 2014

Jak kupić tani telefon Nie ma, co ukrywać, że takie telefony komórkowe w innych sklepach są zdecydowanie droższe i większość klientów po prostu nie jest w stanie ich sobie zakupić. Tym samym oferta sieci komórkowych staje się w tym miejscu jeszcze bardziej atrakcyjna. W to miejsce wchodzi, bowiem pewna kalkulacja. Z telefonu komórkowego klient i tak będzie korzystał, niezależnie od tego czy będzie to oferta na kartę, mix czy też abonament. Swoje będzie musiał i tak zapłacić, a jednocześnie koszty rozłożone na okres kilku lat na pewno nie są tak bardzo odczuwalne jak wówczas, gdybyśmy mieli wyłożyć pewną kwotę jednokrotnie. Tym samym należy w tym miejscu podkreślić, że kupując ciekawy model telefonu komórkowego, który jest składową umowy klienta z siecią komórkową, klient sporo na tym zyskuje. Być może w przeciągu trwania umowy zapłaci za niego sporo, ale i tak w tym okresie na tym zdecydowanie zyskuje. Jednocześnie ze strony salonów sieci komórkowych na pewno jest to jeden z takich elementów, którymi mogą przyciągnąć do siebie sporą ilość klientów. Telefony komórkowe w naszym życiu spełniają wiele ważnych funkcji, z całą pewnością służą nam do codziennego kontaktu z bliskimi i znajomymi, możemy z ich pomocą wysyłać sms i mms, ale nowoczesne telefony mają także wielką ilość aplikacji, co powoduje, że z całą pewnością umożliwiają nam też dobrą zabawę.

Kategorie: Porównanie | Tagi: , ,

W każdym wieku – druga część

11 października 2014

W każdym wieku – druga część Jednakże mówiąc o modelach telefonów komórkowych dla seniorów, należy wskazać na wyświetlacz. Tutaj mamy, bowiem do czynienia ze znacznie większą czcionką, dzięki której bez problemu można odczytać przychodzące wiadomości czy też wybrać odpowiedni numer. Poza tym oczywiście w wielu modelach mamy zamontowane głośniczki o sporej mocy, dzięki czemu bardzo dobrze można usłyszeć to, co mówi nasz rozmówca z drugiej strony. Warto wskazać jeszcze na jedną istotną funkcję, jaką posiada bardzo wiele modeli telefonów komórkowych dla seniorów. Mowa o specjalnym klawiszu, dzięki któremu można szybko wezwać pomoc w sytuacji zagrożenia. Klawisz ten służy zasadniczo do połączenia z jedną, wybraną przez siebie osobą. Jednym z czołowych producentów telefonów komórkowych dla seniorów na naszym rynku jest firma Emporia. Oczywiście wielu ludziom ta nazwa może nie być znana, aczkolwiek na pewno możemy tutaj mówić o bardzo dobrej jakości i tym samym o niezawodności tychże urządzeń. Dziś każdy z nas z całą pewnością ma możliwość posługiwania się telefonem komórkowym. Oczywiście najchętniej czynią to młodzi, ale nic już nie stoi na przeszkodzie, aby z telefonu komórkowego korzystały także osoby starsze. One także mogą się nim świetnie posługiwać i cieszyć się z możliwości, jakie daje.

Kategorie: Wady i zalety | Tagi: , ,