Gry i telefony
Jak spędzać wolny czas

Samsung S5 kontra iPhone 5, dla kogo runda? – część druga

23 listopada 2014

Samsung S5 kontra iPhone 5, dla kogo runda? - część druga A jednak są to telefony z tej samej półki. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny to punkt można przyznać jednak dla iPhone s5, choć można mu zarzucić dość spory konserwatyzm – jego wygląd się nie zmienia, być może władcy z Cupertino wychodzą z założenia, po co maja zmieniać to, co jest dobre. Kolejna rzecz, którą nie można w porównaniu pominąć to jest wyświetlacz – Samsung proponuje wyświetlacz o wielkości 5, 1” Super Amoled, który posiada rozdzielczość 1920×1080 pikseli. Takim wynikiem nie może się pochwalić iPhone s5. Jego wyświetlacz ma wielkość 4” i jest wykonany w technologii IPS. Mniejsza jest również rozdzielczość wyświetlacza, która wynosi 1136×640 pikseli. Oba wyświetlacze mają ochronę wykonaną z tzw. Gorilla Glass. Oba telefony wyposażone są w czytniki linii papilarnych, jednak w przypadku Samsunga nie działa on tak dobrze jak w przypadku iPhone S5. Który telefon uchodzi za najlepszy w tym porównaniu? Bardzo wiele zależy przede wszystkim od tego, czego oczekujemy i jaki chcemy, aby telefon był. Na pewno warto wybrać adekwatny telefon do naszych potrzeb,ponieważ tylko dzięki temu będziemy z niego naprawdę zawsze zadowoleni.

Kategorie: Producenci i modele | Tagi: , ,

Samsung S5 kontra iPhone 5, dla kogo runda?

12 listopada 2014

Samsung S5 kontra iPhone 5, dla kogo runda? Wojna pomiędzy gigantami nie zależnie od tego, jaką branżę reprezentują jest fascynująca dla obserwatorów. Nie inaczej jest w przypadku wojny pomiędzy koreańskim Samsungiem, a gigantem z, Cupertino czyli Apple. W wojnie tej nie liczą się jedynie wyniki marketingowe, czy też popularność pośród użytkowników, ale wojna rozszerza się również na sprawy z patentami czy też sprawami medialnymi. Obserwując to, co się dzieje wokół wojny Samsung z Apple, nie sposób ulec wrażeniu, że same telefony schodzą na drugi plan. Smaczku rywalizacji dodaje fakt, że wewnątrz iPhone pracują podzespoły wyprodukowane przez jego największego wroga – Samsunga. Jednak warto się przyjrzeć i porównać oba flagowe telefony obu producentów Samsung S5 oraz iPhone S5. Oba smartfony celują w ten sam segment odbiorców i są dla siebie najgroźniejszymi konkurentami. Nie można nie zauważyć, że kształtem oraz całością designu flagowiec Samsunga chce dorównać do flagowca z Apple. Jednak na pierwszy rzuty oka można powiedzieć, że to telefony z różnych bajek – z jednej strony niewielki Smartfon iPhone zbudowany z najlepszych materiałów, z drogie wielki Smartfon S5, którego obudowa jest wykonana z tworzywa sztucznego.

Kategorie: Producenci i modele | Tagi: , ,

Samsung Galaxy Ace 3 – kontynuacja doskonałej serii

10 listopada 2014

Samsung Galaxy Ace 3 – kontynuacja doskonałej serii Telefony koreańskiego giganta Samsunga są znane na całym świecie. Można mieć różny stosunek do designu, ale nie można powiedzieć, że są to telefony nijakie. Samsung posiada telefony skierowane do każdego użytkownika, od telefonów budżetowych do tych z najwyższej półki. W każdej z tych półek można znaleźć jakiś telefon dla siebie. Nie tak dawno na rynku pojawił się Samsung Galaxy Ace 3. To telefon ze średniej półki. Jego poprzednikom nie można było wiele zarzucić. Można go kupić w dwóch wersjach – 4” oraz większy 5”. W zależności od tego, czy telefon może pracować w 3G czy też w LTE, uzależnione jest również jego moc. Mniejsze telefony przystosowane do pracy w 3G jest wyposażony w procesor dwurdzeniowy o taktowaniu 1GHz i o pamięci 1 GB. Z kolei pracujący w LTE Samsung Galaxy Ace 3 4” ma wewnątrz procesor o taktowaniu 1,2 GHz oraz 2GB pamięci. Większa wersja Samsunga jest również nieco lepiej wyposażony w procesor o taktowaniu 1,7GHz oraz 4GB pamięci podręcznej. Również pamięć wewnętrzna jest uzależniona od tego czy jest o wyposażony w LTE czy też pracuje jeszcze w starych wersjach, jednak ilość pamięci nie jest zbyt duża, dlatego telefon jest również wyposażony w slot na kartę pamięci do 64GB, co jest już całkiem niezłe.

Kategorie: Producenci i modele | Tagi: , ,

Samsung Galaxy Ace 3

25 października 2014

Samsung Galaxy Ace 3 Ciekawym rozwiązaniem jest również to, że Samsung Galaxy Ace 3 będzie można kupić również w wersji duoSim, a więc z możliwością pracy z dwoma kartami SIM. S Najnowsza wersja Galaxy Ace 3 jest wyposażona w aparat z matrycą 5Mpix, który w testach otrzymuje notę dostateczną. Nie inaczej zresztą było w poprzednich wersjach tego telefonu. Można się było spodziewać, że w najnowszym Ace będzie zainstalowany najnowszy Android, jednak jest inaczej jest on wyposażany w Androida w wersji 4.2.2 z nakładką TuchWizz, którą zna się już od wielu lat. Można się zastanawiać, jakie są zalety tego telefonu? Wydaje się, że największą jego zaletą jest jego cena. Jednak trzeba powiedzieć, że jego największą zaletą jest jakość tego telefonu, trzeba przyznać, że jest to telefon co najmniej solidny. Ten typ telefonów ma ogromną ilość zalet, na pewno warto, więc mieć na uwadze właśnie ich wybór, jeśli chodzi o telefon dla siebie. Z całą pewnością spełnią wszystkie nasze oczekiwania a co za tym idzie będziemy każdego dnia cieszyć się ich świetnym działaniem.

Kategorie: Producenci i modele | Tagi: , ,