Gry i telefony
Jak spędzać wolny czas

Smartfon dla dziecka?

15 listopada 2014

Smartfon dla dziecka? Można się tylko zastanowić, jaki telefon kupić dziecku, czy ma to być „wypasiony” smartfony” czy może telefon tradycyjny, który może nie wykonuje super zdjęć, ale jest odporny na zniszczenie i posiada wydajną baterię? Odpowiedź może wydawać się prosta – przecież kupując dziecku telefon, głównym założeniem było to, by być z nim w kontakcie, a nie by dziecko traktowało go jak zabawkę. Idąc w tym kierunku, można kupić wiele prostszych modeli ze stajni Nokii, albo Samsunga. Jednak nie można zapominać, że wiele nowych telefonów z ekranem dotykowym posiadają zainstalowane funkcje, które mogą służyć do stałego monitorowania dziecka, tego gdzie się znajduje. Jest to bardzo ważna funkcja mając na uwadze bezpieczeństwo dziecka. Jaki więc kupić telefon dla swojej pociechy? Odpowiedź nie jest prosta i tak naprawdę wszystko zależy od rodziców dziecka, którzy muszą sobie odpowiedzieć, czego potrzebuje ich dziecko i czego oni oczekują od tego urządzenia. Warto kupić dziecku telefon, współcześnie, bowiem świat jest pełen zagrożeń, co powoduje, że należy być z pociechom w stałym kontakcie, a to właśnie umożliwia nam telefon.

Kategorie: Wady i zalety | Tagi: , ,

aQooQoo

20 października 2014

aQooQoo Telefon dla dziecka? Między innymi należy wskazać na aQooQoo. Model tego telefonu komórkowego jest dosyć lekki, kolorowy, ma zaokrąglone krawędzie, a więc jest również bezpieczny. Jego funkcje nie są zbyt mocno rozbudowane, ale na pewno wystarczają do tego, aby dziecko nauczyło się obsługi telefonu komórkowego. Wszakże w przyszłości raczej będzie nieuchronnym, aby potrafić sprawnie posługiwać się tym urządzeniem. Warto, więc już w dosyć młodym wieku nauczyć dziecko posługiwania się telefonem komórkowym. Wracając jednak do modelu telefonu aQooQoo, to jednym z elementów, który jest tutaj bardzo ważny, jest specjalny przycisk, dzięki któremu dziecko może w sytuacji zagrożenia bardzo szybko połączyć się ze swoim opiekunem. Jednocześnie też rodzic czy też opiekun ma możliwość nasłuchiwania czy dziecku w danym momencie nic nie grozi, gdyż ten telefon posiada specjalną funkcję umożliwiającą nasłuchiwanie. Taki telefon na pewno doskonale wręcz rewelacyjnie sprawdzi się w wielu różnorodnych sytuacjach. Mamy dzięki niemu wiele możliwości pilnowania naszych dzieci, a przede wszystkim w większym stopniu możemy zadbać o ich codzienne bezpieczeństwo.

Kategorie: Producenci i modele | Tagi: , ,

Najlepszy telefon dla dziecka

2 października 2014

Najlepszy telefon dla dziecka Telefon komórkowy już nie jest niczym innym jak narzędziem do komunikowania się. Nie ma chyba dorosłej osoby w naszym kraju, która nie posiada telefonu. Dzięki temu urządzeniu można nie tylko być w kontakcie ze swoimi znajomymi, ale również można korzystać z Internetu, robić zdjęcia, czy też korzystać z aplikacji w telefonie. Jednak najważniejszą zaletą jest to, by mieć kontakt z najbliższymi. Nic dziwnego, że co raz więcej osób chce kupić telefon komórkowy swojemu dziecku, by mieć go pod kontrolą. Wprawdzie wielu specjalistów psychologii dziecięcej nie pochwala takiego zachowania, uważając, że urządzenie takie jak telefon komórkowy ma wielki wpływ na rozwój osobowości dziecka, ale z drugiej jednak strony nie można wylewać dziecka z kąpielą i twierdzić, że kupowanie telefonu komórkowego dziecku jest czymś godnym potępienia. Trzeba jednak zauważyć, że termin kupienia telefonu dziecku się cały czas obniża. Jeszcze nie tak dawno pierwszy telefon był kupowany dziecku po ukończeniu szkoły podstawowej, w dniu dzisiejszym już dzieci w pierwszych klasach szkoły podstawowej mogą się cieszyć takim telefonem.

Kategorie: Wady i zalety | Tagi: , ,